ଭୁବନେଶ୍ୱର ଠାରେ ମାହେଶ୍ୱରୀ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ

8

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ବୌଦ୍ଧ(ସଂଘର୍ଷ ମିଡିଆ) : – ରବିବାର ଦିନ ବୌଦ୍ଧ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଡ଼ୁମାଳ ପରିଷଦ ଓଡିଶା ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ସୀତାଂଶୁ ଶେଖର ମହାକୁଡ଼ ଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଏକ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା I ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ମା ମାହେଶ୍ୱରୀ ଙ୍କ ବାମଣ୍ଡା ମାହେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିର ପୂଜକ କାର୍ତ୍ତିକ ମହାକୁଡ଼ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପୂଜାର୍ଚନା ପରେ ସ୍ବର୍ଗତ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ନାୟକ ଓ ମାର୍କଣ୍ଡ ମହାକୁଡ଼ ଙ୍କ ଆତ୍ମାର ସଦଗତି ନିମନ୍ତେ ନିରବ ପ୍ରାର୍ଥନା କରାଯାଇଥିଲା I ଭୁବନେଶ୍ୱର ଠାରେ ମାହେଶ୍ୱରୀ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ଆଲୋଚନା କରାଯା ଇଥିଲା I ଆଲୋଚନାରେ ସର୍ବଶ୍ରୀ ସୁଧୀର କର୍ଣ୍ଣ, ଦୟା ସାଗର ମେଣ୍ଡିଲି, ରମଣୀ ରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ, ଫକୀର କର୍ଣ୍ଣ, ହେମାବତୀ କର୍ଣ୍ଣ ମୁରଲୀଧର ପାତ୍ର, ହାଡିବନ୍ଧୁ ମହାକୁଡ଼ ଅଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ, ବିପିନ ପାତ୍ର, ଅଶ୍ୱିନୀ ମହାକୁଡ଼ ,ପ୍ରଭାକର ପ୍ରଧାନ, ସୁଦାମ ଖମାରି, ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ବିଶି, ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାକୁଡ଼ କୃତିବାସ ପଲିଆ, ଜୟ ମଙ୍ଗଳ ବିଶି ହୀରା ମହାକୁର, ସରୋଜ କମ୍ପ, ଉଦିତ ଦେହୁରୀ ଶଙ୍କର୍ଷଣ ପ୍ରଧାନ ସୁବୋଧ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ I ଏହି ଅବସରରେ ଏକ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ଗଠନ କରାଗଲା ଆବାହକ ଭାବେ ସୀତାଂଶୁ ଶେଖର ମହାକୁଡ଼ ଓ ସଂଯୋଜକ ଭାବେ ଉଦିତ ଦେହୁରୀଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଗଲା, ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ସୁବୋଧ ପ୍ରଧାନ, ଅରୁଣ ପ୍ରଧାନ ,ଶଙ୍କର୍ଷଣ ପ୍ରଧାନ ସୁଧୀର ମହାକୁଡ଼ ,ସନ୍ତୋଷ ଦନ୍ତା ରମଣୀ ରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ, ସରୋଜ କମ୍ପ, ପଞ୍ଚାନନ ଦନ୍ତା ବିଜୟ ମହାକୁଡ଼ ଝଶକେତନ ବଘାର, ଉତ୍ତର ପାତ୍ର, ମୀନକେତନ ମହାକୁଡ଼ ଅଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ, ସୁଧାଂଶୁ ଗାଈଗୌରିଆ ,ବିପିନ ପାତ୍ର, ହରିଶଙ୍କର ବେହେରା ,ନରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ହେମାବତୀ କରଣ, ସୁରେଶ କରଣ, ଦୟାନିଧି ଖମାରି, ଚକାମନ କମ୍ପ, ହାଡିବନ୍ଧୁ ମହାଖୁୁଡ଼, ଅରୁଣ ମହାଖୁଡ଼, ସତ୍ୟନାରାୟଣ ମେଣ୍ଡିଲି, ଦିବ୍ୟକାନ୍ତ ପାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି, ପୂର୍ବତନ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ମନୋନୀତ କରାଗଲା I ଆସନ୍ତା ମେ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଠାରେ ମାହେଶ୍ୱରୀ ସଂସ୍କୃତି ଭବନ ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଜମି ଓ ଅନୁଦାନ ପ୍ରାପ୍ତ ନିମନ୍ତେ ଅନୁରୋଧ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରାଗଲା I ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନରେ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା କମିଟି ଓ ସମସ୍ତ କେନ୍ଦ୍ର ସଭାପତି ସମ୍ପାଦକ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ I ଶେଷରେ ଉଦିତ ଦେହୁରୀ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ l ରିପୋର୍ଟ, ଉଗ୍ରସେନ କର୍ମୀ, ବୌଦ୍ଧ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More